Printdry Filament Dryer Pro
Dit artikel is vervangen voor de Printdry Filament Dryer Pro 3.
Na het opnemen van vocht uit de lucht, worden de watermoleculen gebonden aan de polymeerketens van filamenten. De PrintDry filament droger gebruikt warmte om de moleculen in het filament krachtiger te laten bewegen en dit verzwakt en verbreekt de binding van watermoleculen met de polymeerketens, waardoor watermoleculen vrij kunnen bewegen. Luchtstroom voert warmte naar het filament en voert ook de vrijgekomen watermoleculen af. Filamenten drogen echter niet onmiddellijk. Ze moeten eerst worden verwarmd om de watermoleculen vrij te laten bewegen. Dan moet er voldoende tijd zijn om de watermoleculen onschadelijk te maken naar het oppervlak van het filament om te kunnen verdampen. De PrintDry filament droger is ontworpen op basis van deze droogfactoren: (1) warmte; (2) dauwpunt; (3) droogtijd; (4) luchtstroom.
Een spoel filament kan worden gedroogd in een PrintDry filament droger voordat deze wordt 3D-geprint voor opslag. De temperatuur van de droger kan worden ingesteld in het bereik van 35 tot 70 °C.
De relatieve vochtigheid in de PrintDry filament droger kan na 2 uur drogen zo laag zijn als 10%.
Specificaties
- Temperatuurbereik droger: 35-70 °C
- Continue droogtijd: 40 uur (max)
- Voeding: 220VAC, 60Hz, 245W
- Afmetingen spoel: buitendiameter 100-250 mm, hoogte 25-125 mm, diameter montagegat spoel 19-58 mm
- Spoelgewicht: max. 2 kg
- Gewicht: 3,8 kg
- Maat: 370x370x360mm
- Het is mogelijk om het materiaal vanuit de droger te printen
* Let op: de werkelijke temperatuur in een droger varieert als gevolg van (1) de omgevingstemperatuur; (2) locatie; (3) hoeveel filamentspoelen en zakjes droogmiddel. Een hogere omgevingstemperatuur betekent een hogere temperatuur in een droger. Dichter bij de warmtebron is de temperatuur hoger. De onderste kamer van een droger is ongeveer 8 ° C hoger dan de bovenste kamer. Meer filamentspoelen en zakjes met droogmiddel in een droger kunnen de interne temperatuur van de droger verhogen.
Aanbevolen droogtijd UltiMaker materiaal:
- PLA 40°C, 4-8 uur,
- Tough PLA 40°C, 4-8 uur,
- ABS 55°C, 4-8 uur,
- PETG 55°C, 2-4 uur,
- Nylon 55°C, 10-12 uur,
- Breakaway 40°C, 4-8 uur,
- PVA 55°C, 10-20 uur,
- TPU / TPE 50°C, 4 uur,
- CPE 55°C, 6-8 uur,
- CPE+ 55°C, 6-8 uur,
- PC 55°C, 4-8 uur,
- PP niet van toepassing.
Filamentdroger II bevat twee filamentkamers. Je kunt een extra kamer krijgen om te updaten, gebruik het voor grote spoelen (foto 2 en 3).
Vragen over dit product? Neem direct contact op via de chat!
Productspecificaties
- Artikelnummer
- AO0029
- EAN
- 7439641290267
Reviews
- Gepost door: Bert Geenen op 10 Januari 2021Deze heb ik samen aangekocht met de PrintDry Filament Dryer-2
Is gemakkelijk in gebruik en werkt prima voor de filament rollen van 2.2kg met een diameter van 300mm
1-Minpunt ik snap niet waarom deze niet dubbel geïsoleerd is...Deze heb ik samen aangekocht met de PrintDry Filament Dryer-2 Is gemakkelijk in gebruik en werkt prima voor de filament rollen van 2.2kg met een diameter van 300mm 1-Minpunt ik snap niet waarom deze niet dubbel geïsoleerd is zoals de rest van de droger wel voorzien is.Lees meerLees minder - Gepost door: Bert Geenen op 10 Januari 2021Werkt uitstekend heb nu een veel constantere aanmaak van productie.
Het is gemakkelijk in gebruik zowel het plaatsen van het filament als de instelling wijzigen.
Er past ook de 2,2kg rol in die de diameter van 300mm heeft.
...Werkt uitstekend heb nu een veel constantere aanmaak van productie. Het is gemakkelijk in gebruik zowel het plaatsen van het filament als de instelling wijzigen. Er past ook de 2,2kg rol in die de diameter van 300mm heeft. Ik gebruik hem voor het drogen van filament, maar ook tijdens het printen. Gebruik als aanvoer tijdens het Printen, dan is het Printresultaat veel beter en vooral constanter.Lees meerLees minder